۱۳۹۳ مهر ۱۵, سه‌شنبه

علی کریمی از دیروز تا امروز !

علی کریمی از دیروز تا امروز !

پیش از هر چیز باید گفت که علی کریمی تا زمان پذیرفتن همکاری با فدارسیون فوتبال جمهوری اسلامی و به قول فوتبالی ها  ، فدارسیون علی کفاشیان و قبول دستیاری کارلوس کی روش دارای اعتبار و احترامی بود که دیگر نمی تواند با این جایگاه همراه باشد .

علی کریمی به هر دلیلی که این همکاری را قبول کرده  و یا بقولی توسط اطرافیانش لابی کرده تا کنار کی روش باشد  ، اشتباه بزرگی را مرتکب شده است  ، چرا که تا قبل ازاین اتفاق ناباوارانه همه احساس می کردند که کریمی روبروی این سیستم مافیایی ایستاده است و به هیچ قیمتی حاضر نیست در کنار و همراه این مافیای هزار تو باشد !
کریمی در طول سالهای بازیگری در فوتبال ایران بارها در مقابل مهره های درشت و ریز حکومتی قدعلم کرد و رفتار و گفتاری را به مردم ایران ارائه کرد که همگان او را بسیار متفاوت از دیگر بازیکنان ملی پوش قلمداد کردند و به راستی که این چنین بود .
نگارنده این نوشته در تمام این سالها  جلوتر از ارزشهای کم نظیر فنی کریمی در فوتبال ، به شخصیت و جسارت او برای ایستادگی در برابر حکومتی های جمهوری اسلامی احترام گذاشته  و همواره او را در سمت و سوی مردم می دیدم  .

37 سال است که اما هر روز باید از صف آدمهای شریف و محترم کاسته  شود و به جمع مردود ها اضافه گردد . تمام مصیبت در همین مهم برای ایران و ایرانی نهفته است !
تا دیروز بر اساس وظیفه و مسئولیت باید که از علی کریمی با تمام وجود پشتیبانی و حمایت می شد تا او بتواند در این ایستاده گی و جسارت توانا باشد و خود را تک و تنها نبیند . این بدون شک کمترین کاری بود که هر ایرانی باید برای  علی کریمی انجام میداد که من نیز این گونه باور داشتم .

حسرت و تاسف اما آنجاست که ناگهان خبر میرسد که علی کریمی نیز به جمع مهره های فاسد و ریا کار فوتبال در جمهوری اسلامی پیوسته است تا دیگر هیچ حرفی برای حمایت و پشتیبانی از این  < جسور دیروز>  و < آشفته حال > امروز باقی نمی ماند!

کریمی خود بهتر از هر کس می داند که همکاری با فدارسیونی مثل فدارسیون کفاشیان نه تنها هیچ افتخار و اعتباری به باور نمی آورد ، بلکه ننگ و سر شکستگی در نهایت به هر کس و حتی علی کریمی  خواهد بخشید .

در این رهگذر از همین حالا تیرهای فلاکت بار به سوی کریمی روانه شده است و باید گفت که فرمان آتش  را خود او آن هنگام اعلام کرد که برای اولین بار با ادبیات مهره های جمهوری اسلامی سخن گفت و از آنان که دوست داشتن به جای او روی نیمکت تیم ملی و در کنار کارلوس کی روش بنشیند ، طلب حلالیت  کرد !!!

برای پایان این نوشته به یاد آن جمله  در پشت صندلی طبقه دوم اتوبوس شرکت واحد در همان سا لهای اول جمهوری اسلامی میافتم که  شخصی نوشته بود :


گندآبی به راه افتاده و تو اگر ایرانی هستی ، مواظب باش در این گند آب نیافتی!!!................امیر برادران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر